Ta strona używa cookies. Więcej informacji na podstronie Polityka cookies.
Zgadzam się.
gabinet masażu mława płock

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

Przyczyny bólu

Ból nie jest wrogiem, lecz naturalnym sprzymierzeńcem chroniącym nas przed samodestrukcją. Natura w swojej doskonałości wysyła silną informację zniechęcającą człowieka do podejmowania działań szkodliwych, czyli dalszych przeciążeń o podłożu psychicznym lub/i fizycznym. Ostateczną konsekwencją tych przeciążeń jest uruchomienie procesu wywołującego najczęściej dolegliwości bólowe, których przyczyną są różnego rodzaju zaburzenia w funkcjonowaniu całego organizmu. Przekaz niesiony przez ból mówi, że przekroczyliśmy zdolności adaptacyjne i kompensacyjne, jakie jest w stanie wytworzyć nasz organizmu, celem utrzymania homeostazy. Często proces chorobowy rozpoczyna się i trwa od lat wczesno-dziecięcych. Żyjemy bez objawów chorobowych, nieświadomi procesów zachodzących w naszym układzie ruchu, które sami „napędzamy” prowadząc mało dynamiczny styl życia.

Przyczyny ze sfery środowiskowo- społecznej możemy śmiało nazwać przyczynami cywilizacyjnymi. Rodzaj pracy, w której przebywamy, siedzący, mało ruchliwy tryb życia, nawyki postawy (negatywne przyjmowanie stereotypów ruchu)- to wszystko, co wymaga od nas przyjmowania niefizjologicznych, długotrwałych postaw ciała, powoduje ciągłe napięcie mięśni, które przeradza się z upływem czasu w spoczynkowe, zupełnie niezauważalne podwyższone napięcie mięśni. Stan taki przechodzi w stan chroniczny i z upływem czasu narząd ruchu zaczyna reagować coraz większym napięciowym odruchem warunkowym [ zwiększonym napięciem ] na bodźce o coraz mniejszej sile. Chronicznie podwyższone napięcie spoczynkowe przyjmuje stan patologicznej aktywności biologicznej ciała, stając się źródłem różnorodnych objawów chorobowych.

Pamiętajmy!

Zakończenie każdej terapii pełnym sukcesem warunkowane jest, pełnym i świadomym uczestnictwem Pacjenta we własnym procesie leczenia. Proces ten jest procesem aktywnym - zewnętrznym i wewnętrznym. O ile aspekt zewnętrzny nie wymaga głębszej interpretacji i sprowadza się głównie do ćwiczeń i zabiegów terapeutycznych, aspekt wewnętrzny dotyczy prywatnego życia pacjentów.

Rzecz jasna, na tym etapie terapeuta prowadzi, pokazuje właściwe drzwi, ale to Pacjent musi samodzielnie tą drogę pokonać. Wewnętrzny proces leczenia wymaga przeanalizowania własnych postaw, wspomnień i przekonań po to, aby porzucić negatywne wzorce reagowania, (rutynowe i nieświadome sposoby reagowanie ciałem na stres) stymulujące różne patologiczne "zdarzenia" w organizmie. Jeśli pacjent jest bierny z nastawieniem "róbcie, co do was należy" - nigdy nie upora się do końca ze ŹRÓDŁEM swej CHOROBY. Innymi słowy, skuteczność terapii zależy nie tylko od profesjonalizmu terapeuty, ale również gotowości Pacjenta do pracy nad sobą. Uważny czytelnik powinien zauważyć, że medycyna w tym ujęciu staje się dość trudną SZTUKĄ ŻYCIA.

Terapia manualna

Terapia manualna, jako praktyczna część medycyny, zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu, a w szczególności kręgosłupa. Przed przystąpieniem do terapii przeprowadza się z Pacjentem wywiad chorobowy oraz badanie palpacyjne i funkcjonalne narządu ruchu.

Sam zabieg terapii manualnej jest całkowicie bezbolesny, a dzięki odpowiednim pozycjom ułożeniowym ciała Pacjenta i technice wykonywanych chwytów osiąga się zamierzony efekt leczniczy.

Zmiany funkcjonalne w układzie ruchu, stanowiące przyczynę zespołu bólowego, ustępują po jednym lub kilku zabiegach manualnych. Zabiegi przyczyniają się do skrócenia czasu leczenia, z jednoczesnym zwiększeniem sprawności ruchowej i zdolności do podjęcia pracy zawodowej, przy równoczesnym ograniczeniu leczenia farmakologicznego.

Aby przygotować Pacjenta do zabiegu, a potem utrwalić efekt leczniczy zabiegów terapii manualnej i działać profilaktycznie stosuje się masaże lecznicze, poizometryczną relaksację mięśni oraz ćwiczenia rozluźniające lub wzmacniające konkretne partie mięśni całego ciała. Pacjent otrzymuje szereg informacji dotyczących czynności życia codziennego np. sposób spania.

Informacje dla pacjenta fizykoterapia, przyczyny bólu Płock, terapia manualna, działać profilaktycznie, masaże lecznicze, relaksacja mięśni, ćwiczenia rozluźniające Płock, rehabilitant Mława, reumatyzm, schorzenia reumatyczne Mława, stany pourazowe Płock, urazy sportowców, neurologiczne problemy, rwa kulszowa, rwa barkowa Płock, bóle kręgosłupa u kobiet w ciąży, problemy ortopedyczne dzieci, przewlekłe bóle kręgosłupa Płock, dolegliwości stawów obwodowych Płock, bóle kręgosłupa Mława, profilaktyka dla osób w każdym wieku Mława

GABINET REHABILITACJI Mar-Med

Przychodnia rodzinna
PANACEUM

ul. Kościuszki 27
06-500 Mława
tel. 602 699 962

Centrum Psychologiczno-Pastoralne
"METANOIA"

Al. Kobylińskiego 21a
09-400 Płock
tel. 882 530 270

e-mail:mariusz-maly79@wp.pl
www.mckenzie.plfizjoterapeuta Mława
Pobierz dane na telefon